Aktualności
PRZEŁOM W ŚWIĘTOKRZYSKIEJ KARDIOLOGII - NOWY ODDZIAŁ SZPITALA Z PIERWSZĄ W REGIONIE SALĄ HYBRYDOWĄ!

25.04.2016 r. Spółka G.V.M Carint - właściciel Centrum Kardiologii Inwazyjnej, Elektroterapii i Angiologii przy szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim na ulicy Karola Szymanowskiego 11 otworzy kolejny oddział kardiologiczny przystosowany do wykonywania nowoczesnych operacji sercowo-naczyniowych, w tym skomplikowanych zabiegów hybrydowych. Szpital będzie najnowocześniejszym ośrodkiem w regionie z usługami medycznymi na światowym poziomie.

  • Dzięki nowemu oddziałowi pacjenci z Ostrowca uzyskają dostęp do nowoczesnego sprzętu kardiologicznego i wykwalifikowanej kadry lekarzy. Świadczenia medyczne oferowane pacjentom będą dostępne bezpłatnie w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.- zapewnia dr Maciej Maliszewski, Ordynator z Ostrowieckiego Centrum Kardiologii.

Potrzeby kardiologiczne samego tylko powiatu ostrowieckiego są ogromne. Otwarcie nowego oddziału kardiologicznego ze zwiększonym zakresem świadczeń medycznych ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu i zapewnienia im stabilnych warunków leczenia na najwyższym europejskim poziomie. Ostrowiecki szpital posiadał będzie również pierwszą w regionie i jedyną w obrębie 300 km salę hybrydową, gdzie wykonywane będą zabiegi kardiologiczno-kardiochirurgiczne.

  • Nowy oddział zwiększy swoją medyczną ofertę o zabiegi interwencyjne w obrębie tętnic szyjnych, tętnic kończyn dolnych i górnych, a także interwencje w zakresie tętnic mózgowych u chorych z udarem mózgu, jak również wykonywanie małoinwazyjnych interwencji pozwalających na leczenie zaburzeń rytmu serca oraz niewydolności serca z użyciem najnowszych technologii - mówi docent Stanisław Bartuś, Prezes Zarządu G.V.M Carint.

Otwarciu towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, m.in wizyta znanego kompozytora Tomasza Jakuba Opałki wywodzącego się z Ostrowca oraz wystawa malarstwa.

Organizatorzy przewidzieli również aktywności dla pacjentów - wykłady i bezpłatne badania w ramach inicjatyw Klubu Pacjenta i Szkół Serca.

  • Ponieważ nie mniej ważna od leczenia jest profilaktyka i prewencja wtórna, odbędzie się również spotkanie Klubu Pacjenta, w ramach którego pacjenci kardiologiczni wysłuchają wykładu na temat zdrowej diety i bezpiecznej aktywności fizycznej również po incydentach kardiologicznych. Po wykładach zostaną przeprowadzone bezpłatne badania dla uczestników. - tłumaczy Profesor Dariusz Dudek, Kierownik II Kliniki Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie, pomysłodawca obu inicjatyw.
  • Pacjenci po ostrych zespołach wieńcowych często mają nieprawidłowe przekonanie, że ich problem został już rozwiązany, stąd, oprócz cyklicznej kontroli i stosowania odpowiedniej farmakoterapii, konieczne jest także niezwłoczne wdrożenie edukacji zdrowotnej " tłumaczy dr Maciej Maliszewski, Ordynator z Ostrowieckiego Centrum Kardiologii. Wśród naszych pacjentów prowadzimy edukację dotyczącą m.in zdrowej diety, aktywności fizycznej oraz walki z nałogiem palenia papierosów - dodaje dr Maliszewski.

Wydarzenie promuje akcja fotograficzna "Wszyscy Jesteśmy Pacjentami", która ma pokazać, że bez względu na to, czym się zajmujemy w życiu i jaką pozycje zawodową  mamy w społeczeństwie - to każdy z nas jest lub może być pacjentem - stąd wszyscy korzystamy na polepszaniu jakości dostępnych świadczeń medycznych i otwieraniu nowoczesnych placówek.

Szczegółowe informacje na temat akcji znaleźć można w mediach społecznościowych Organizatora:

Facebook G.V.M. Carint:

https://www.facebook.com/gvmcarint/?fref=ts

Facebook Wszyscy Jesteśmy Pacjentami:

https://www.facebook.com/Wszyscy-Jeste%C5%9Bmy-Pacjentami-1012122135547269/?notif_t=page_admin

Ostrowiec Św.
Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. Szymanowskiego 13

27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

tel:+48 41 266 11 88
Sanok
Podkarpackie Centrum Interwencji Sercowo-Naczyniowych Sanok

ul. 800-lecia 26

38-500 Sanok

tel:+48 13 46 42 012
Oświęcim
Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii w Oświęcimiu

ul. Wysokie Brzegi 4

32-600 Oświęcim

tel.+48 33 844 84 21
 
G.V.M CARINT sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie Zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa- Śródmieścia, XI Wydział Gospodarczy nr KRS 0000296683,
Kapitał zakładowy 4 130 000 PLN
Tel. +48 12 621 15 01
Tel. +48 12 621 15 02
Fax. +48 12 621 15 55
Copyright © 2011 GVMCarint All rights reserved.