Umów się na konsultację kardiologiczną:

 

  Sanok   +48 882 084 352

  Ostrowiec Świętokrzyski    +48 662 002 091

Oświęcim    +48 600 891 041

  Po przebytym zawale serca kluczowe jest nie tylko skuteczne leczenie szpitalne, ale również profesjonalna rehabilitacja. Oferuje ją oświęcimski Carint.
  • 30 stycznia 2024

  Po przebytym zawale serca kluczowe jest nie tylko skuteczne leczenie szpitalne, ale również profesjonalna rehabilitacja. Oferuje ją oświęcimski Carint.

  W nowym budynku GVM Carint przy Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu pacjenci mają dostęp do kompleksowej opieki rehabilitacyjnej. Celem jest szybki powrót do zdrowia i poprawa jakości życia pacjentów. Jest to jedyna rehabilitacja kardiologiczna w powiecie oświęcimskim, która mogła powstać dzięki wybudowaniu budynku.

  Rehabilitacja po zawale serca w Carincie zaczyna się tuż po opuszczeniu oddziału kardiologicznego. Oczywiście, jeśli nie ma przeciwskazań. 

  „Rehabilitacja kardiologiczna jest kompleksową procedurą medyczna, której celem jest przywrócenie pacjenta po incydencje sercowym do normalnego życia w rodzinie, w społeczeństwie, w zawodzie czy w każdej innej sferze, która determinowała życie tego pacjenta. Idzie za tym konieczność poprawienie jakości życia i przedłużenie tego życia. Rehabilitację kardiologiczną realizuje zespół specjalistów” – tłumaczy, Marek Adamczyk, kardiolog GVM Carint.

  Zespół rehabilitacyjny GVM Carint stanowią lekarz, fizjoterapeuta, psycholog i dietetyk. Specjaliści proponują pacjentom indywidualny i kompleksowy program rehabilitacyjny, obejmujący zabiegi i ćwiczenia fizyczne, wsparcie psychologiczne oraz poradnictwo dietetyczne. 

  „Stałymi elementami kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej jest ocena stanu klinicznego pacjenta, optymalizacja leczenia farmakologicznego, leczenie ruchem – stopniowe i kontrolowane dawkowanie wysiłku fizycznego. Wszystko jest dostosowane do indywidualnych możliwości chorego. Ważnym aspektem jest rehabilitacja psychospołeczna, zwalczanie czynników ryzyka choroby niedokrwiennej serca, modyfikacja stylu życia, edukacja pacjentów i ich rodzin” – wyjaśnia Anna Łabza, lekarz rehablitacji GVM Carint w Oświęcimiu.

  Chorzy zyskują nowy komfort życia, poprzez kontrolowany wysiłek fizyczny, wsparcie psychologa i edukację z zakresu zdrowego odżywiania.

  Gdy pacjent wraca do domu, rozpoczyna się trzeci etap rehabilitacji, trwający do końca życia. Jest zwany późną rehabilitacją, ma charakter prewencyjny i polega na utrzymaniu zdrowego stylu życia oraz regularnej kontroli stanu zdrowia. Rehabilitacja kardiologiczna nie tylko wspomaga powrót do sprawności psychofizycznej, ale także zmniejsza ryzyko kolejnych zdarzeń sercowo-naczyniowych. 

  W GVM Carint lekarze podkreślają, że regularność udziału pacjenta w rehabilitacji wpływa bezpośrednio na okres rekonwalescencji, szybszy powrót do zdrowia oraz samodzielnego funkcjonowania.

  Rehabilitacja kardiologiczna w GVM Carint jest jednym z czterech modułów realizowanego w Oświęcimiu programu kompleksowej opieki nad osobami po zawale mięśnia sercowego tzw. KOS-zawał. Ten prozdrowotny projekt realizowany w ramach ubezpieczenia zdrowotnego i finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia obejmuje specjalistyczną opiekę trwającą 12 miesięcy od wystąpienia incydentu kardiologicznego.

  Aktualnie  rehabilitacja kardiologiczna dostępna jest dla pacjentów po zawale serca, Spółka czeka na zakontraktowanie rehabilitacji kardiologicznej przez NFZ dla pozostałych pacjentów.

   

   

  Thank you for your upload