Umów się na konsultację kardiologiczną:

 

  Sanok   +48 882 084 352

  Ostrowiec Świętokrzyski    +48 662 002 091

Oświęcim    +48 600 891 041

  • 13 października 2023

  Patronem jednej z sal zabiegowych nowego Centrum Kardiologii Carint w Oświęcimiu jest nieżyjący od dwóch lat Marcin Niedziela, starosta oświęcimski.

  To właśnie przedwcześnie zmarły włodarz powiatu otworzył szeroko drzwi dla nowej inwestycji GVM Carint, gdy kierował Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu. 

  Kilkanaście dni po otwarciu nowej siedziby oświęcimskiego centrum kardiologii poseł Dorota Niedziela, wdowa po byłym staroście, a obecnie poseł na sejm, Andrzej Skrzypiński, starosta oświęcimski, Grażyna Kopeć, członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu i Sebastian Kawalec, prezes GVM Carint, odsłonili tablicę informującą, że ś.p. Marcin Niedziela patronuje jednej z dwóch sal zabiegowych

  „Ta uroczystość symbolicznie spina klamrą starania śp. Marcina Niedzieli o powstanie tego budynku” – powiedział prezes Sebastian Kawalec.

  Dorota Niedziela zapewniła, że choć jej mąż nie mógł osobiście zobaczyć zrealizowanego projektu, to byłby dumny z tego, co udało się osiągnąć.

  „Człowiek żyje tak długo, jak długo pozostaje w pamięci innych ludzi. Bardzo dziękuję za ten piękny i wymowny gest” – stwierdziła żona i przypomniała, że rozbudowa centrum kardiologii Carint była oczkiem w głowie jej zmarłego po ciężkiej chorobie męża.

  Thank you for your upload